o ampersantu

Ampersand neboli et je anglický resp. latinský název pro symbol &, logogram, používaný ve významu souřadicí spojky „a“.
Vlastní český název nemá a užívají se oba cizojazyčné. (Wikipedie)

 

S myšlenkou ukázat ostatním nejen vlastní tvorbu, ale i příběhy za ní, zážitky, zkušenosti a postupy, ke kterým jsem si postupně ve svém kreativním životě došla… tak s tou myšlenkou jsem si hrála už několik let. V průběhu času dostávala jasnější obrysy a formu, až přede mnou najednou stál [&].

 

Kreslím & píšu & tvořím & žiju. Je to pro mě všechno radost. A sdílená radost je radost dvojnásobná — minimálně! Tak ji pojďme sdílet 🙂 Tady & na sociálních sítích & všude v životech.

 

Odpověď na otázku PROČ právě „ampersant“, myslím, prosakuje celým tímto textem.
Jakožto zástupný symbol pro „a“ symbolizuje spojení široké škály kreativních činností. V mé tvorbě vždy přichází něco dalšího, není to třeba jen o kresbě. Je to kresba digitální a tradiční. A písmo. A fotografie. A šití. A animace!
Jakožto zástupný symbol pro „et“ odpovídá iniciálám mého jména.
Pro odlišení od všeobecně známého symbolu jsem ho jen nechala ve výslovnostních uvozovkách — je to [ampersant]. Takhle odpovídá tomu, jak „&“ v řeči nazýváme a podařilo se mi i do celého názvu opět propašovat počáteční písmenka mého jména i příjmení.

 

Je to prostě promyšlené, co vám budu povídat. A hlavně…
Jsem to já.

 

A já jsem KDO?

Jsem Eliška, výtvarnice, co se živí primárně ilustrací, grafikou a poslední dobou i bylinkovými čaji.

Vystudovala jsem Multimediální tvorbu na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti a od té doby na volné noze pro klienty vymýšlím nápady a převádím je do reality.

Od studií jsem se účastnila celkem 7 výstav, z toho byly 5 sólových. Učím multimedia na ZUŠ, dělala jsem workshopy nejen pro středoškoláky a učila kresbu v soukromých hodinách. A hlavně tvořila a tvořila.

Pohybuji se především na území ilustrace volné i zakázkové, v grafickém designu, v letteringu, animaci, fotografii a postprodukci fotografie, videotvorbě, malbě, a vzájemně tyhle obory propojuji a kombinuji.

 

[&]