Cestoskici Momenty Tvoření Ze šuplíku Tipy & triky

La dolce vita!

"Kam že to vlastně přesně jedeme?" ptám se Davida, zatímco si protahuju nohy během krátké zastávky.
"Áďa psala, že bydlí v nějakém Prdelákově nad jezerem," upřesnil můj muž.
Název vedlejší vesnice "Pra' del Lac" si o takovou rozkošnou přezdívku přímo říká. A jméno ulice "Via Prai de la Ri", na které mají aktuálně adresu, od toho vlastně také není vůbec daleko.

Zápisky o cestě do Itálie za našimi přáteli, Adélou a Vítkem. Několik drobných momentů, které se mi zaryly do paměti a které jsou mi milé. Zápisky o dobré společnosti, o olivovém oleji i o ponaučení se pro příště.
První z několika článků naplněných vzpomínkami na krásné dny. :)

Kaligrafie & Lettering

Zkoumat hezké tvary písmen je jednou z mých nejoblíbenějších forem oddechu. Kresba a písmo jsou pro mě trochu jako oheň a led – zatímco při kresbě je cílem ruku uvolnit, v písmu potřebuje dodat velkou část disciplíny. A ten protiklad mě zkrátka baví. Vezmu to ale pěkně od začátku. Budeme se plácat v termínech a pojmech, ale přebereme si to po mém (protože tady je to po mém celé). Prokoušeme se pochopením vztahů jednotlivých druhů krasopisu. A nakonec do toho zamotáme i Oscarové výkony.

Vítejte u prvního dílu ze série Eliška se snaží pracovat a takhle veřejně se k tomu nejspíš může i dokopat. Jdeme na to!